Duyuru! Kötü Niyetli Kişilere Dikkat !

  • Konbuyu başlatan yusufozcelik
  • Başlangıç tarihi
yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
124
5
23
100
opencartfrm.com
Merhaba arkadaşlar,

Bir kaç defadır karşılaştığım önemli bir problemi, sizlerle paylaşma gereği duydum.

Arkadaşlar bazı forumlarda sanal pos modül vs. kurulumlarını ücretli yapan arkadaşlar var. Bu kişiler ücretli olarak size destek veriyor ve kurdukları sanal pos modülü (php Dosyalarına) zararlı Shell kodları RFI dediğimiz yani Remote File Include. Uzaktan kod çağırma ile kişilerin sitelerine zarar verebiliyor veya yaptıkları dosyalarda modüllerin çalışmasını engelliyor ve siz o kişilere dönüş yaptığınızda sizden kaynaklandığını söyleyerek sizden ücret talep ediyorlar.

Sanal pos kurulumu son derece riskli bir durumdur. Kullanacak kişiler bunu asla basite almasınlar. Ben sanal pos yüzünden kendini toparlayamayan kişiler tanıyorum . Sizde onlar gibi olmayın başkalarının tuzağına düşmeyin. İnternet üzerinden bulduğunuz her modülü kullanmayınız. Sitenizde Güvenlik Açığı Oluşturabilir.

Bu tür insanlara kesinlikle itina etmeyiniz.
Her kim bir zerre miktarı hayır işlerse onu görecektir. Her kim de bir zerre miktarı şer işlerse onu görecektir
 
  • Beğen
Tepkiler: gelecek69
A

alkanzaXn

29 Şubat 2012
4
0
1
İyi, güzel diyorsun da: çözümü nedir bir tek kelime anlatmamışsın. Kim olduklarını da açmamışsın. Nasıl tesbit edelim, hangi sanal posu kullanalım, kelam yok. Gördüğümüz kadarıyla hep bana rab bana çağrısı var mesajlarında. Yanılıyor muyum? Bizi şaşırt. İddialerının cevaplarını da buraya yaz. Her formda görüyoruz seni, hep reklam hep reklam öyle değil mi?
 
yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
124
5
23
100
opencartfrm.com
Bizim demek istediğimiz senin anladığın dilde değil. Arkadaşım sen anlamak istediğin gibi anlamışsın. Kişilerin kim olduğunu ben bilemem onu allah bilir. Seni ve başkalarını şaşırtmama gerek yok. Reklam diyorsun da benim paylaştığım konular bellidir. Kimse kimsenin rıskını da yiyemez nasip neyse odur. İstediğin kadar reklam yap nasip değilse olmaz. Bugüne kadar da kimseden şikayet almadım işimi de doğru yaptım.
Bu konu uzar gider başkalarının aklını da karıştırmayın.
 
M

Mehmet GÜL

20 Şubat 2012
19
1
1
1
40
Merhaba,
www.fatosicgiyim.com alışveriş sitemin pos kurulumunu yusuf yapmıştır. Kurulalı 2 Ay oldu. Sorunsuz Bir şekilde Kullanmaktayım.
Tavsiye İsterseniz ben tavsiye ederim.
Saygılar.
 

Yorum yapmak için giriş yapın veya Kayıt olun

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forumumuzda bir hesap oluşturun. Çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Konuyu Okuyanlar (Toplam: 0)