Opencart Arena Xml Entegrasyonu

• Konbuyu başlatan yusufozcelik
  • Başlangıç tarihi
yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
133
5
23
100
opencartfrm.com
Images
Merhaba Arkadaşlar ;
Arena bayiliğiniz var ise ve Arena'da yayınlanan yaklaşık 10,000 ürünü sitenizde yayınlamak isteyorsanız bu entegrasyon tam size göre.

Entegrasyon sayesinde Arena bünyesindeki bütün ürün kategorilerini, ürün resimlerini, stok bilgilerini, ürün açıklamalarını, ürün özelliklerini, bayi ve son kullanıcı fiyatlarını sitenize ekleyebilir, aynı zamanda yeni ürün kontrolü yapabilirsiniz.
İsteyen Arkadaşlar Benimle İletişime Geçebilir :

Not: Entegrasyon hazırdır ancak arena'dan xml adresi almanız gerekiyor. Xml verilerini ise ideasoft veya neticaret firması altında dağıtılmaktadır.

İ

İndependent

21 Mart 2012
30
0
1
48
evet ideasoft veya neticaret dağıtıyor xml'i. bunlar da arena bayilerinden 700-800tl da ödeme alıyorlar her sene. :)
uyanık arena para karşılığında xml dağıtım iznini bu 2 firmaya vermiş. rant a bak. :mad:
neyse daha fazla konuşmıyayım bu konuda arenaya çok kızgınım. bence internet üzerinden 1 tane bile bilgisayar elektronik ürünü satmaya değmez.
ama sıcak satış mağazan varsa ne ala.

chntns

chntns

19 Şubat 2012
42
3
1
Sebebi ise : yazılım alt tabanı ve arena'nın yazılım destek grubu olmalarından kaynaklanıyor. Bu sebepten dolayı Xml verilerini ücretli dağıtıyorlar.

İ

İndependent

21 Mart 2012
30
0
1
48
Kardeş o işin bahanesi asıl sebep, arena ürünlerinin net üzerinden satılmasını istemiyor. arenanın verilerini gördüysen, biliyorsan farketmişsindir ki bir çok ürünlerin resimlerini dahi yüklemiyorlar pencereye. Ürün açıklamaları da yarım yamalak. Yani önemsemiyorlar . Yoksa koskoca arena bir xml hizmeti vermekten bu kadar acizmi de ihale ettiler başka firmalara? ama madem bu kadar yoğun talep var o zaman da bu 2 yazılım firmasına da yüksek bedelle verdiler ihaleyi. Dediler biz karışmayız siz uğraşın. o sebepten de yıllık ödemeleri bu kadar uçuk. Normalde bu işin standart bedeli 3 aşağı 5 yukarı 100 dolardır bilirsin. İşin iç yüzü bu.
Bayiler açısından bakarsak ta, pekala yıllık bu kadar bir bedel ödemek mantıklı mı? bence değil. Zira bilgisayar elektronik ürünlerini satan o kadar çok site var ki, oluşan rekabet ortamı bu ürünler üzerindeki kar marjını minimuma indirmene sebep oluyor yoksa 1 tane bile satamazsın bu ürünlerden. e ben 1000 tl lık bir üründen 10-15tl kar yapacaksam bu firmaların ürünlerinin hammalığını yaptığıma ve bu kadar bir parayı o ürüne bağladığıma değer mi? hayır değmez. Bana göre bu iş, paranla bu firmaların hammallığını yapmaktır. Tabi bu benim 4 senelik tecrübeme dayanarak oluşan şahsi fikrim.

Yorum yapmak için giriş yapın veya Kayıt olun

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forumumuzda bir hesap oluşturun. Çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Konuyu Okuyanlar (Toplam: 0)