Soru Ücretsiz Kargolu Ürünlerde Ödeme Sayfası Sorunu

• Konbuyu başlatan İndependent
  • Başlangıç tarihi
İ

İndependent

21 Mart 2012
30
0
1
48
Bazı ürünlerimi ücretsiz kargo ile satmak istiyorum.
Ürün ayarlarında ''Kargo gerekli'' ''Hayır'' şıkkını işaretleyip her üründen peşin aldığım 7tl lık kargo bedelini kaldırarak o ürünü ücretsiz kargo yapıyorum. Fakat siteden ödeme sayfasında ki Ödeme metodunu belirlerken havale ile ödemeyi veya teslimatta ödemeyi seçip devam dediğimde bir pencere açılarak ''SyntaxError: JSON.parse: unexpected character'' bu uyarıyı veriyor. kredi kartı ile ödeme seçildiğinde sorun yok sipariş tamamlanıyor. Bu uyarı geldikten sonra da sitenin en üstünde de ''Notice: Undefined index: shipping_address_id in /home/satkazan/public_html/catalog/model/total/payment_fee.php on line 13'' uyarısı çıkıyor.

Dil dosyalarını yeniden yükledim olmadı. kullandığım modülün english klasörü içerisindeki dosyayı ilgili Turkish klasörü içerisine de attım yine düzelmedi.
Bu sorunu çözmemde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ayrıca bir tespitim de; kargo gerekli seçeneğinde hayır işaretlendiğinde ödeme sayfasında sadece kargo adımı değil teslimat adresi adımı da kalkıyor. Yani hayır ı işaretlemek aslında ücretsiz kargo değil kargo ile teslimat yok demek. Fakat opencartın kendi içindeki ücretsiz kargo modülü nü aktif ettiğin zaman da her ürünün ödeme sayfasında karşına çıkıyor insanın. Yani ürün bazında bir ayarlama yapılamıyor. Bu da bence opencartın bir eksikliği. Bunu çözmek gerek.

yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
133
5
23
100
opencartfrm.com
kullandığınız sürüm 1.5.3.1 ise bu sürümü 1.5.2.1 ile güncelleyin bu hataları almazsınız.
İstediğiniz bir modül ileriki zamanlarda bu tarz bir modül yayınlayabiliriz.

İ

İndependent

21 Mart 2012
30
0
1
48
kullandığınız sürüm 1.5.3.1 ise bu sürümü 1.5.2.1 ile güncelleyin bu hataları almazsınız.
İstediğiniz bir modül ileriki zamanlarda bu tarz bir modül yayınlayabiliriz.
Bir önceki sürüme güncellersem bu sefer başka sorunlar çıkmasından korkarım. Zira çok güncelleme yaptım bu sürüm üzerinde, hepsi birbirine girerse çıkamam işin içinden. :(

Evet ürün bazında ücretsiz kargo ayarlayabileceğimiz bir modül bir çok kimsenin işine yarayacaktır. Bu konu üzerinde durursanız sevinirim.

yusufozcelik

yusufozcelik

Yönetici
Opencart Uzmanı
19 Şubat 2012
133
5
23
100
opencartfrm.com
güncellemede dikkatli olmalısın. Sürüm değişikliğinde 1.5.3.1 sürümündeki temanız hata verecektir. Temanızda düzenlemeler yapmanız gerekecektir. Kısa zamanda bunun modülünü paylaşacağım.

Yorum yapmak için giriş yapın veya Kayıt olun

Yorum yapabilmek için üye olmalısınız

Hesap oluştur

Forumumuzda bir hesap oluşturun. Çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Konuyu Okuyanlar (Toplam: 0)